İnsülin Direncinde Nasıl Kilo Verilir?

Kral

Adminstrator
Katılım
14 May 2020
Mesajlar
70
Tepkime puanı
1
Puanları
8
Öncelikle insülin direncinin ne olduğuna bir bakalım. İnsülin direnci kilo aldığınız zaman veya çok yanlış beslendiğiniz zaman hücrelerinizin kan şekerine olan duyarsızlığıdır. Yani siz yemek yediğiniz zaman sindirilir, kana glikoz olarak karışır fakat hücreler bunu geçirgenliği bozulduğu için alamaz. Bu şekilde de insülin artar ve kandaki şekeri direk yağ olarak depolanmaya başlar.

Peki insülin direncinde nasıl kilo verilir? diye soru sorduğunuzu duyar gibiyim. İnsülin direncini yok ederek nasıl kilo verebiliriz biraz ondan bahsetmek istiyorum.
insülin direnci nasıl kilo verir

1. En önemli çözümlerimizden bir tanesi budur. Kesinlikle kalıcı kilo vermeliyiz. Yani yediklerimize dikkat edeceğiz, kilo vereceğiz ve vücut yağ oranımızı düşürüp bu şekilde insülin direncini hayatımızdan def edeceğiz. Peki bunu nasıl yapacağız. Üç ana ve üç ara öğün şeklinde beslenmelisiniz.
2. Şeker ve hamur işi gurubunu beslenmemizden komple çıkartıyoruz. Ya da yapamıyorsak olabildiğince minimuma indiriyoruz. Zaten kanda çok fazla insülin var. Biz tatlı, kek, börek yersek ne olacak insülin daha da yükselecek. Dolayısıyla bu besinleri diyetmizden çıkarıyoruz ki insülin seviyesini düşürelim. İnsülin seviyesini düşürdükçe vücudumuz yağ yakmaya başlayacak ve kilo verimi bunun arkasında gerçekleşecek.
3. Yukarıda verdiğiniz maddeleri uygularsak ne yiyeceğiz peki diye düşünebilirsiniz. Bu noktada beslenmemizi proteinden yüksek ve karbonhidrattan düşük yapıyoruz. Mesela meyve tüketebiliriz, sebze yemekleri tüketebiliriz, süt içebiliriz, yoğurt tüketebiliriz. Bunları uygularsak insülin direnci gerileyecek ve bunun sonucunda kilo vermiş olacağız.
4. Mutlaka ana öğünlerimizde yoğurt olsun. Yoğurt içerisinde kalsiyum içerir ve kalsiyumda kan şekerinin daha dengeli yükselmesini ve daha sakin düşmesini sağlar. Bu şekilde sizin iştahınızı kapatır ve insülin direncinize de çare olacaktır.
5. Yemeklerinize mutlaka ama mutlaka salata ekleyin. Hem öğlen yemeğinde hem akşam yemeğinde önden biraz salata yiyelim. Bu şekilde beyne biraz tokluk hissi iletmiş olacağız.
6. Tempolu yürüyüş yapın. Her gün 40-45 dakika tempolu bir şekilde yürüyüş yapın. Bu şekilde yağlar yakılmış olacak ve yağlar yakıldıkça da insülin direnci düşmüş olacaktır.
7. Mutlaka her gün 2 litre su içiyoruz. Su metabolizma hızlandırır ve daha hızlı kilo verdirir.

İnsülin direncinde nasıl kilo verebilirim diye kara kara düşünenlerden biriyseniz yukarıda vermiş olduğumuzu maddeleri bir şekilde uygularsanız insülin direnci sürecinde kilo verebilirsiniz.
 
Üst Alt